You are currently viewing Mikrožalumynų auginimas
Mikrožalumynų auginimas

Mikrožalumynų auginimas

Mikrožalumynai, arba dar vadinami daigais, yra maži, jauni daržovių daigai, kurie gali būti lengvai auginami namuose. Štai keli pagrindiniai žingsniai, kaip auginti mikrožalumynus:

  1. Sėklų parinkimas: Pasirinkite aukštos kokybės, specialias mikrožalumynų, sėklas. Keletas populiariausių pavyzdžių – ridikėliai, gražgarstės, žirniai, saulėgrąžos, kalendra t. t.
  1. Daigyklų paruošimas: Paruoškite daigyklas arba lėkštes, kuriuose bus auginami mikrožalumynai. Šie indai turėtų būti nepermatomi, kad išlaikytų drėgmę, tačiau patartina naudoti dviejų dalių daigyklas, ypač auginimo pradžioje. Su dviejų dalių daigyklomis bus kur kas paprastesnė priežiūra ir tikėtina geresnis rezultatas.
Mikrožalumynų daigykla
Mikrožalumynų daigykla
  1. Dirvožemio paruošimas: Paruoškite dirvožemį arba substratą, kurį naudosite auginti mikrožalumynus. Daugelis žmonių naudoja kokoso medžio žemės substratą arba specialius daiginimo substratus.
  2. Sėjimas: Paskirstykite sėklas ant substrato paviršiaus lygiai. Negilinkite sėklų per giliai – paprasčiausiai paspauskite jas į substratą, kad būtų gerai prigludusios.
  3. Drėkinimas: Drėkinkite substratą taip, kad jis būtų drėgnas, bet ne permaitintas. Mikrožalumynai turėtų būti drėkinami nedidelėmis porcijomis vandens, pvz., naudodami purškiklį.
  4. Šviesa: Užtikrinkite, kad jūsų mikrožalumynai būtų pakankamai apšviesti. Jie geriausiai auga šviesos aplinkoje, pavyzdžiui, ant palangės arba naudojant dirbtinę šviesą, pavyzdžiui, augimo lemputes.
  5. Laistymas: Stebėkite savo mikrožalumynus ir laistyti juos, kai substratas tampa sausas. Tačiau neperlaistykite, kadangi tai gali sukelti pelėsio atsiradimą ar kitas problemas.
  6. Auginimo laikotarpis: Dauguma mikrožalumynų bus pasiruošę naudoti per 1-2 savaites po sėjos. Kai jie pasiekia pageidaujamą aukštį ir turi pakankamai lapų, galite juos nukirpti ir naudoti patiekaluose.
  7. Priežiūra: Nuolat stebėkite savo mikrožalumynus, kad būtų užtikrinta geriausia augimo sąlygos. Pašalinkite bet kokias puvimo požymius arba bet kokius neigiamus augimo veiksnius.

Auginant mikrožalumynus, svarbu būti kantriam ir stebėti jų augimą. Tai malonus ir naudingas būdas gauti šviežių daržovių ir žolelių visus metus.

Taip pat, esant neaiškumams, galite susisiekti su mumis el. paštu: labas@mikrosodas.lt – mielai patarsime ir pakonsultuosime mikrožalumynų auginimo ar įrangos pasirinkimo klausimais 🙂

Sėkmės!

Parašykite komentarą